Психологічне виснаження. Що далі?

А у ваших співробітників  виходить підтримувати баланс між роботою та життям? Ви знаєте, як  себе психологічно відчувають працівники під час війни? Чи вдається їм відновлюватись для того, щоб мати спроможність повноцінно виконувати професійні завдання? Ви маєте відповіді на ці питання чи цей аспект закритий та заходить до теми мотивації персоналу, яка прикрита для вас темною ковдрою?

Зараз такий час, що закривати очі на очевидні речі, що стосуються факту перебування більшості людей у затяжному стресі, не допустимо.  Психологічне виснаження персоналу призводить до зниження задоволеності роботою, культивування позиції «від мене нічого не залежить», відсутності ініціативи, прояву апатії, ігнорування цілей діяльності та загального зникнення мотивації персоналу у такий період, коли бізнесу вкрай необхідно мати результативну діяльність команд.

Саме тому, ця тема є важливою та актуальною.  Давайте розберемо методи коректної психологічної підтримки та відновлення ресурсу персоналу у затяжних стресових ситуаціях.

Почнемо вже із стандартного методу – психологічних консультацій. Деякі компанії пропонують своїм працівникам таку опцію у формі бенефіту з частковою або стовідсотковою компенсацією  вартості консультації, інші наймають до штату корпоративного психолога, який проводить індивідуальні консультації в офісі або онлайн. Метод корисний та потрібний, але спрацьовує не завжди. Зараз поясню чому. Психологічна підтримка, якщо вона професійна, ініціюється користувачем цієї послуги. Тобто, для звернення до психолога потрібне самоусвідомлення того, що така допомога потрібна. Таке самоусвідомлення не всім дається легко, ще спрацьовують стереотипи минулих років про те, що звертатися до психолога – це зазнаватись у наявності психічної хвороби. Є ще одна причина – людина вважає, що вона просто втомилась і що справиться із своїм станом самостійно. Але не виходить.

Так що ж робити? Відпускати ситуацію на самоплив? Так не можна, тому що немотивовані люди наносять шкоду бізнесу. Давайте розглядати методи, що спираються на взаємодію у групах та можуть сприяти вирішенню цієї проблеми.

Розвиток емоційних компетенцій. Є показова статистика, яка свідчить про те, що чим вищий рівень EQ (емоційного інтелекту), тим краще людина може керувати своїм стресовим станом. Тренінг  Емоційний інтелект може стати тією соломинкою, за яку може ухватитись людина та витягнути себе із переддепресивного  стану через підвищення самооцінки та отримання знань і навичок управління своїми почуттями. Тренінг управління емоціями можна проводити для  команд різних підрозділів або формувати групу із числа керівників організації.  З програмою тренінгу “Розвиток емоційного інтелекту” можна ознайомитись тут

Розвиток критичного мислення. Базова компетенція, яка страхує від маніпуляцій, паніки, дозволяє дотримуватися інформаційної гігієни, вмикає раціоналізм та здібність управляти своїм життям. До речі, сукупність високого рівня EQ з розвинутим критичним мисленням мають прямий вплив на формування резільєнтності, що дозволяє виходити із стресових ситуацій не тільки без втрат, але ще й з вигодами для себе.

Бізнес-ретріти. Найменш розповсюджена та найбільш гуманніша технологія осмислення свого психологічного стану та відновлення ресурсу під керівництвом досвідчених тренерів  групи. Ретріт для бізнесу дозволяє активізувати духовну складову та перезавантажити учасників.  Ви можете організувати  корпоративний ретріт або компенсувати участь у такому заході одному чи декільком працівникам.  Специфіка формування групи на ретріт наступна – учасники повинні приймати участь у такому заході тільки за бажанням. Бізнес-ретріт – це не командний тренінг, а персональна допомога учасникам, яку вони отримають через тілесні та емоційно-духовні практики. Нормальною ситуацією буде така, що, завчасно проінформувавши персонал про захід, ви отримаєте відгук від 5-10% своїх працівників, які висловлять бажання прийняти участь у заході, і це є абсолютно нормальним. Найближчий бізнес-ретріт у нас буде проходити у травні, ознайомитись з програмою можна тут

Ці методи можуть бути використані окремо або в комбінації для максимальної ефективності в управлінні стресом та відновленні ресурсів персоналу у складних ситуаціях. Головне, щоб така наявна проблема не ігнорувалась, тому що методи коректної психологічної підтримки та відновлення ресурсу персоналу відіграють ключову роль у забезпеченні ефективності персоналу.

Ірина Тарасова, CEO, бізнес-тренер ВІЧЕ КОНСАЛТИНГ