Найбільша таємниця, про яку мовчить HR – це те, що всі процеси управління персоналом в організації неможливо налаштувати без прийняття, підтримки, розуміння та підтримки топ-команди та керівників усіх рівнів в організації.
Якщо менеджмент організації не бере участь у розробці, корекції, впровадженні моделі компетенцій, то процеси підбору, адаптації, навчання та розвитку компетенцій навіть ідеально розроблені HR-фахівцями фактично не функціонують і сприймаються персоналом як не важливі і не потрібні. Якщо керівники організації свято переконані, що найкращою формою мотивації є лише високий оклад співробітника, заперечують змінну частину заробітної плати, не вимовляють термін KPI та не розуміють його суті, а «корпоративи» та інші неформальні заходи вважають непотрібною тратою часу та грошей, то процеси залучення персоналу та його результативності не реалізуються. Якщо досі онлайн канали внутрішніх комунікацій ігноруються як непотрібне “пустощі”, то згуртування та залучення, а разом з ними і результативність залишаться за межами досягнення.
Ситуація відторгнення керівниками українських організацій HR – технологій склалася у зв’язку зі спотворенням цілей HR-підрозділу та його функцій. Під цілями діяльності відділу управління персоналом замість досягнення показників результативності та залучення персоналу хибно розуміють кількість закритих вакансій та проведених тренінгів, а HR – функціонал у реаліях зовсім не включає роботу з розвитку компетенцій менеджерського складу та спрямований лише на виконання обслуговуючих завдань – підбір, кадрове діловодство і «принеси-подай-побігай» – організуй зустріч з тренером, замов медичну страховку, організуй конференц-сервіс та відрядження ну і т.д.
На тлі таких ось реальних проблем відсутності повноважень українські HR люблять у зовнішньому середовищі (на конференціях, форумах та інших заходах) комунікувати між собою з питань HR-бізнес-партнерів, HR-брендів та інших важливих та потрібних речах. А всередині своєї організації мовчать. Чому мовчать? У 70% випадків тому, що не знають, з чого почати реорганізацію HR-процесів, у 30%, що залишилися, тому що не хочуть «викликати гнів на себе» з боку тих же менеджерів організації. Виходить замкнене коло. І вирватися із нього можна лише об’єднавши ” можу ” , тобто. знаю і “хочу”, тобто – не боюся. Навіщо вириватися? Для свого професійного розвитку, яке безпосередньо пов’язане з особистою цінністю та вартістю на ринку, що безумовно позначиться на зростанні показників бізнесу.
З чого починати? З розвитку HR Hard компетенцій.
Експертні матеріали по темі HR Hard, а також бланки, шаблони та зразки документів, ви зможете знайти у телеграм-групі Цінності| Цілі| Компетенції| KPI| Ассессмент| 360
Онлайн курси з розвитку HR Hard тут, корпоративні програми з розвитку HR компетенцій тут
Ірина Тарасова, CEO, бізнес тренер ВІЧЕ КОНСАЛТИНГ