Розробка HR-стратегії – необхідний крок команди HR-департаменту у процесі створення довгострокового систематичного плану дій, який визначає, як організація буде залучати, розвивати та утримувати свій персонал, з метою досягнення стратегічних цілей бізнесу.
Командна сесія «РозробкаHR—стратегії» дозволяє:
- запланувати розвиток HR-функції та синхронізувати процеси управління персоналом із стратегічними цілями розвитку організації
- зробити процес реалізації HR-стратегії контрольованим та збільшити особисту відповідальність HR-менеджерів за досягнення бізнес-показників
- виявити проблемні зони та «білі плями» у процесах управління персоналом, які зупиняють розвиток організації та зафіксувати етапи їх подолання
- узгодити суперечності між HR-підрозділом та керівниками інших структурних підрозділів та прокачати рівень необхідного HR-харду
- побудувати план реалізації стратегії – чіткі дії HR-команди при переході від стану «як є» до стану «як має бути». Цей план є унікальним спільним продуктом модератора та учасників стратегічної сесії, що містить у собі збалансовані цілі та зони відповідальності всіх учасників команди
Учасники: керівник та команда HR-департаменту
Стандартний сценарій командної сесії:
Модуль І
Основні категорії стратегічного менеджменту. Взаємозв’язок понять «Стратегія організації» та «HR-стратегія». Розкриття визначення «стратегії» як плану покрокових цілей для досягнення картини майбутнього. Як між собою корелюють цінності, цілі, показники, бізнес-процеси, функції та стандарти?
Практика
Аналіз Стратегії організації та виведення HR-показників для досягнення цієї стратегії
Створення візії HR-департаменту у форматі «як повинно бути» на довгострокову перспективу 5-10 років
Модуль ІІ
Управлінські, основні та забезпечуючи HR-процеси. Політики, регламенти та процедури процесів управління персоналом. Документальний супровід реалізації HR-процесів.
Практика
Аудит існуючих HR-процесів — аналіз стану управління персоналом у форматі «як є» та визначення зрізу проблемних зон (відсутніх HR-процесів, HR-процесів, які потребують вдосконалення або автоматизації)
Brainstorming з генерації ідей нейтралізації проблемних зон в управлінні персоналом
Модуль ІІІ
Принципи декомпозиції HR-цілей верхнього рівня управління на рівень виконання (SMART KPI, BSC). Методологія створення Стратегії — плану переходу від стану «як є» до стану «як має бути» Принципи коригування організаційної структури HR-департаменту у форматі «як має бути»
Практика
Виділення із стратегічного бачення цілей HR-департаменту у короткостроковому періоді (1-3 роки)
Декомпозиція цілей верхнього рівня HR-департаменту на рівень виконавців (KPI, BSC)
Аналіз організаційної структури HR-департаменту щодо відповідності цілям верхнього рівня
Планування внутрішніх проектів для усунення виявлених факторів ризику у бізнес-процесах HR-департаменту
Створення робочого варіанту HR-Стратегії
To Do List — розподіл ресурсів, повноважень, відповідальності та взаємодії команди топ-менеджерів для досягнення цілей реалізації HR-Стратегії
Практика
Створення плану дій команди учасників командної сесії щодо впровадження результатів командної сесії SMART, KPI, BSC
Модератор сесії — Ірина Тарасова, CEO ВІЧЕ КОНСАЛТИНГ, бізнес-тренер, авторка методики розробки ціннісно-цільової моделі компетенцій, діючий керівник проектів з впровадження KPI, BSC, оцінки та розвитку персоналу.
Командні сесії Ірини Тарасової – реальний інструмент стратегування та вирішення конкретних завдань бізнесу, за допомогою якого ваша команда зможе синхронізуватися та працювати на результат.
Методологія та техніка роботи Ірини Тарасової дозволяє вирівняти на один рівень компетенції учасників для обговорення складних завдань за рахунок синергетичного поєднання досвіду кожного учасника та сучасних методів навчання – концентрованого подання теоретичних знань, брейнстормінгів з пошуку нових ідей та рішень, командних кейсів та фасилітацій для узгодження збалансованих позицій.
Вартість проведення командної сесії складається із кількості годин роботи з групою та складності вирішуваного завдання. Для розрахунку вартості надайте, будь ласка, відповідь на декілька простих запитань. Ми обов’язково зв’яжемось з вами у короткий термін.